LENET travel Vám nabízí krásný poznávací zájezd do ŠVÝCARSKA - oblast Ženevského jezera...

Poznejte oblast, ve které se kloubí atmosféra útulných vesniček, vysokých hor, kulturních památek, kde sídlí světově proslulá hotelová škola v Lausanne, kde na naleznete domácí vinice či výtečné švýcarské sýry …
LENET travel s.r.o.
Typ zájezdu : 7 denní zájezd, poznávací, lehká turistika.
Ubytování : horská chata, 4-6-ti lůžkové pokoje
Stravování : polopenze (1x Raclette, 1x Fondue)

Program zájezdu
1.den (so): Odjezd z ČR v ranních hodinách, příjezd do Villars ve večerních hodinách. Na večeři se bude podávat Fondue.
2.den (ne): Dopoledne relaxace v termalnich laznich (Lavey les Bains). V odpolednich hodinach navrat na chalupu. Prohlídka horského střediska VILLARS. Moznost vyletu zubackou na Col du Sud a Bretaye cena 7,-sfr.
3.den (po) Rano odjezd do Montreux, exkurze světoznámého hotelu MONTREUX PALACE, prohlídka lázeňského města s ojedinělou tropickou vegetací. Možnost návštěvy hradu CHILLON na Ženevském jezeře. Odpoledne presun do mestecka Vevey. Ve večerních hodinách příjezd na chalupu, k večeři se podává Raclette.
4.den (ut): Celodenní výlet do LAUSANNE. Nejprve navštívíme světoznámou Hotelovou školu „Institute Hotelliere Lausanne“. V odpoledních hodinách volný program v městě Lausanne. Dale pak presun k Zenevskemu jezeru (moznost navstivit Olympijske muzeum).
5.den (st): Celodenní výlet do Ženevy. Při zpáteční cestě návštěva francouzského lázeňského města EVIAN.
6.den (ct): Návštěva vinného sklípku, spojená s ochutnávkou vína. V odpoledních hodinách Exkurze SYRARNY Gruyére
7.den (pa): Celodenni vylet do hlavniho mesta Bern. V odpolednich hodinach odjezd do ČR.
Přistavení : Místo přistavení autobusu lze uzpůsobit dle požavku klienta.

Cena : Cenu připravíme dle Vaší poptávky a na základě počtu osob a vybraném termínu.

Cena obsahuje
LENET travel s.r.o.
  • 6x ubytování
  • 6x polopenzi (zahrnut servis Fondue a Raclette)
  • úklid chaty
  • doprava
  • exkurze

Pro Vaši představu …

Fondue a Raclette

Sýry, které se přidávají do většiny pokrmů, jsou nejtypičtější švýcarskou kulinární surovinou. Gruyere nese jméno půvabné vesnice pod opevněným gotický hradem. Z téhož kraje pochází i Reblochon, Tomme Vaudoise či Maréchal, zatímco na prvenství ve výrobě sýra Raclette si dělá nárok kanton Wallis. Pro pohoří Jura je typický Tette de Moine neboli Hlava mnicha, ale na sýrovou špičku patří také Appenzeller, Tilsiter, Sbrinz a další. Při Vaší návštěvě Vám rádi připravíme dle Vašich přání tradiční švýcarský pokrm – FONDUE ci RACLETTE. Není to obyčejné jídlo, z jídla se stává malý obřad či společenská událost, která pojí všechny účastníky hostiny. Fondue je pokrm, který se připravuje ze směsi sýrů – ideální je údajně polovina ementálu, polovina Gruyere, ale existuje i řada neméně chutných kombinací z více druhů tvrdých sýrů. Speciální kotlík se vytře stroužkem česneku, nalije se do něho půl litru suchého bílého vína a to se na sporáku zahřeje. Pak se přisype nastrouhaný sýr (asi 600 g) a míchá se, až se téměř rozpustí. Potom se přilije škrobová moučka rozmíchaná v troše vína, třešňová pálenka, podle chuti citrónová šťáva, muškátový oříšek a pepř. Směs se znovu promíchá a hotové fondue v kotlíku se postaví se na ohřívač s regulovatelným plamínkem, kde už jen probublává. Hosté si v něm namáčejí kousky chleba napíchnuté na delší vidlici. Komu chléb spadne do kotlíku, měl by zaplatit rundu. K fondue se pije bílé víno, třešňovice nebo silný horký čaj, nikdy ne studený nápoj. V žaludku by se pak totiž ze sýrové hmoty mohla vytvořit obtížně stravitelná „koule“.

Raclette se připravuje ze stejnojmenného sýra, který se rozpustí speciálním ohřívačem přímo na řezu (nebo se LENET travel s.r.o.plátky sýra roztaví na zvláštních lopatičkách či v miskách na grilu). Porce roztaveného sýra se popepří a podávají s uvařenými brambory ve slupce, kyselými okurkami, cibulkami a bílým vínem.

V rámci polopenze Vám rádi připravíme:
  • Šalotkové Fondue podávané s kostičkami chleba
  • Raclette, podávaný s malými kyselými cibulkami a okurkami

Montreux a Hotel Montreux Palace

Město Montreux vzkvétalo významně v 19.století, kdy se sem jezdili léčit celebrity z celého světa s dýchacími obtížemi a tehdy rozšířenou tuberkulózou. Jezdila sem i císařovna Sissy, jejíž pomník tady také na okraji LENET travel s.r.o.Montreux (nedaleko zámku Chillon) najdete.
Ze břehu v centru města vás tady zase zdraví socha Fredy Mercuryho, který tu jako mnoho dalších celebrit rovněž žil. V Montreux je proto mnoho nóblesních hotelů. Snad jedním z nejznámějších je proslulý hotel Montreux Palace. Hotel byl právem nazýván „palác“. Vždy býval jeden z nelepších, osobitých mezinárodních hotelů. V roce 1928 byl zakladatelem slavných "Leading Hotels of the World", společenství, které až do dnešní doby zahrnuje členy nejprestižnějších hotelových zařízení na světě.
Mezi nejslavnější osobnosti, které hotel navštívily, patří B.B. King, James Brown, Michael Hackson, Eric Clapton, Michal Gorbačev nebo Luc Besson. Montreux se proslavilo i svým Jazzovým festivalem, který se tady v červenci každoročně koná. Promenáda stojí určitě za procházku, od jara do pozdního podzimu je osázena květinami, jejichž pestré barvy kontrastují s modrou hladinou jezera a zasněženými vrcholy na protilehlém břehu.

Hrad ChillonLENET travel s.r.o.

Hrad stojí na strategickém místě, kde skála padá do hlubin jezera a jeho účelem je chránit přístupovou cestu na jih k průsmyku Grand Saint Bernard, která vede po přilehlém břehu jezera. Jediný přístup dovnitř vede po dřevěném krytém mostku Hrad vždycky chránil . Každy kámen by tady mohl vyprávět nekonečně dlouho. Nejvíce ale asi ty z vězení, tedy z přízemní části hradu. Právě tad yse Byron inspiroval pro svou báseň „Vězeň chillonský“. Prohlídku můžete absolovat sami nebo s průvodcem. U pokladny vám nabídnou i českou verzi textu.

Lausanne

Město se rozkládá na několika úrovních, přímo u jezera najdete přístav, hotely, kemp a Olympijské muzeum. Výše ve svahu je obytná čtvrť a na horní plošině pak srdce města s bohatou nabídkou obchodů a obchůdků, restaurací a kaváren, na úplném vrcholu potom naleznete katedrálu, z jejíhož ochozu ponocný dodnes vytrubuje každou celou hodinu.

Přírodní lázně v Lavey

LENET travel s.r.o.Lázně byly objeveny v únoru roku 1831, kdy jeden rybář ucítil horkou vodu když se brodil vodou, aby zkontroloval své rybářské sítě. Hypertermální prameny lázní vyvěrají z hloubky 200 až 600 m.

Institut Ecole hôtelière de LausanneLENET travel s.r.o.

Vysoká škola hotelová v Lausanne se je pokládána za nejlepší školu ve svém oboru na světě. Institut je členem University aplikovaných věd západního Švýcarska (The University of Applied Science of Western Switzerland).

Ekoprojekt Whitepod

LENET travel s.r.o.

LENET travel s.r.o.

Oblast nejvýše položených vinic

Švýcarské vinice dávají bohatou úrodu, ale zdejší vína se téměř nevyvážejí, protože domácí produkce se doma také vypije. Réva se pěstuje zejména u Ženevského a Neuchatelského jezera, v Ticinu, v italské části Graubündenu, ve Fribourgu a ve Wallisu. Nejvýše položené vinice v Evropě se rozkládají ve Visperterminen a nejvyšší skladové prostory jsou v ledovcové jeskyni v Zermattu. Hlavními bílými odrůdami jsou Chaselas, Müller-Thurgau, Pinot-Gris a Gewürztaminer, mezi modrými vedou Pinot Noir a Gamay. Takže když si dáte bílé víno značky Fendant, Dézaley, St. Saphorine nebo červené Dôle, Merlot (bílý Merlot Bianco je rarita) či Heida, ochutnáte to nejlepší.

Středisko Le Petit Poucet